Smarownica do ciasta

Smarownica do ciasta to urządzenie umożliwiające produkcję ciast i ciasteczek powlekanych warstwą kremu lub konfitur. Substancje półpłynne, takie jak dżem lub kajmak, nakładane są przy pomocy dozownika, który uruchamiany jest czujnikiem ruchu skierowanym na transporter taśmowy. Gdy w zasięgu pracy dyszy dozownika pojawia się podkład, maszyna pokrywa go określoną substancją.

Działanie smarownic do ciasta opiera się na pracy pomp krzywkowych. Pompy krzywkowe zbudowane są z dwóch rotorów zamkniętych w komorze. Ruch rotorów zostaje zsynchronizowany w taki sposób, by nie dotykały się podczas pracy. Ruch wirników w pobliżu portu ssącego powoduje spadek ciśnienia, co z kolei pozwala przemieszczać medium przepływającemu wewnątrz komory. Zastosowanie pompy krzywkowej niesie ze sobą wiele korzyści. Najważniejsze z nich są pochodną faktu, że w urządzeniach tego typu metalowe elementy nie stykają się. W pierwszym rzędzie pozwala to na transport określonego medium (tu na przykład marmolady) bez uszkodzenia wewnętrznej struktury podawanych substancji. Ważne też, że dzięki konstrukcji pompy krzywkowej możliwy jest transport mediów zbudowanych z większych cząsteczek. To jednak nie wszystko. Brak kontaktu i tarcia elementów metalowych przekłada się bezpośrednio na higienę procesu. Właśnie dlatego pompy krzywkowe znajdują szerokie zastosowanie w branży spożywczej, czyli tam, gdzie respektowane są wyśrubowane standardy CIP i SIP.

Należy podkreślić, że wszystkie oferowane przez nas maszyny i urządzenia powstają w oparciu o rygorystyczne normy higieniczne, nie zapominamy bowiem, że stawką jest tu zdrowie klientów naszych klientów. Zarówno całe maszyny, jak i elementy linii produkcyjnych, takie jak ubijaczka obrotowa, powstają z tworzyw dobrze przebadanych i rozpoznanych jako obojętne dla zdrowia konsumentów. Kładziemy również nacisk na to, by produkowane przez nas maszyny dawały się łatwo utrzymać w czystości. Prosta konstrukcja, a nierzadko też możliwość otwarcia urządzenia bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi, jest gwarancją sprawności i szybkości w czyszczeniu, co pozwala unikać dłuższych przestojów w produkcji.