Tunel chłodniczy

Tunel chłodniczy to element linii wytwórczej, który okazuje się niezbędny w produkcji licznych asortymentów cukierniczych, takich jak słodycze z polewą czekoladową. Ciastka, pierniki, czy podkłady pokryte najpierw czekoladą, konfiturą lub polewą, muszą zostać następnie schłodzone, by masa stężała. Wyroby transportowane są taśmą do komory, w której specjalistyczne nawiewnice obniżają ich temperaturę, tłocząc zimne powietrze. Urządzenie musi być wyposażone w bardzo szczelne zabezpieczenia, a sam mechanizm tunelu powinien być odpowiednio odizolowany od komory chłodzącej, tak, aby ciepło wydzielające się podczas pracy, nie przenikało do miejsc, gdzie poddaje się obróbce słodycze.

Tunele chłodnicze, które znajdą Państwo w naszej ofercie, cechują się licznymi zaletami. Przede wszystkim to maszyny niezwykłe łatwe w obsłudze, a to za sprawą intuicyjnego panelu sterowania. Co równie istotne, nasze urządzenia można też dostosowywać do konkretnych warunków produkcji, zmieniając na przykład poziom napięcia taśmy lub kontrolując i zmieniając temperaturę. Nasze maszyny charakteryzują się również niskim poziomem zużycia energii, co z jednej strony nie pozostaje bez wpływu na środowisko naturalne, przede wszystkim jednak, pozwala wygospodarować konkretne oszczędności w tym zakresie.

Jako producent maszyn cukierniczych dokładamy wszelkich starań, by nasze urządzenia nie tylko czyniły produkcję szybką, sprawną i efektywną, ale by zapewniały też maksimum bezpieczeństwa operatorom oraz osobom pracującym w ich zasięgu. Gwarantujemy też, że do budowy naszym maszyn używamy jedynie tych materiałów, które mogą mieć bezpośredni kontakt z artykułami żywieniowymi. Dotyczy to zarówno elementów maszyn, które wykonane są ze stali nierdzewnej, jak i syntetycznych osłon oraz poliuretanu pokrywającego taśmy. Warto dodać, że użyte materiały ułatwiają też utrzymywanie maszyn w należytym porządku i higienie, co w branży spożywczej jest jedną z kluczowych kwestii.