Ugniatarki U100L

Wykonane całkowicie ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, urządzenia przeznaczone do produkcji ciast bardzo sztywnych, ciężkich i twardych (pierogów, słonych paluszków, pierników, makaronu, precli, pyz, pizzy, macy, pumpernikla itp.). Ciasto wykonane na ugniatarkach charakteryzuje się odpowiednią elastycznością, jest jednorodne i właściwie napowietrzone.

Specjalnie zaprojektowany i wypróbowany kształt dwóch mieszadeł łopatkowych ustawionych pod odpowiednim kątem w stosunku do ich osi sprawia, że ciasto podczas ugniatania jest przemieszczane w całej przestrzeni dzieży, we wszystkich kierunkach. Mieszadła obracają się przeciwbieżnie z prędkością tak dobraną, że gwarantują dokładne i szybkie przygotowanie bardzo sztywnych ciast. Dobrane prędkości obrotowe mieszadeł zapobiegają przegrzewaniu się ciasta, a elektroniczna kontrola i programator czasu procesu ugniatania sprawiają, że każda partia przygotowanego ciasta ma takie same parametry.

Zaletą ugniatarek jest cicha, bezawaryjna praca, podwójne ułożyskowanie i uszczelnienie mieszadeł, wygodna obsługa oraz ruchomy pulpit sterowniczy z elektronicznym programatorem pracy. Uchylna dzieża łatwy dostęp do zarobionego ciasta, praktyczny przechył dzieży na wysokość 0,8 metra. Praca ugniatarek odbywa się w cyklu automatycznym. Każda maszyna posiada atest PZH, deklarację zgodności, świadectwo dopuszczenia do produkcji i świadectwo jakości.