Wywrotnice do dzież WSB

Uniwersalne wywrotnice do dzież (kotłów) piekarniczych na wózkach jezdnych. Przeznaczone są do podnoszenia i wywracania dzież z ciastem bezpośrednio do leja dzielarki. Istnieje możliwość rozbudowania urządzenia o dodatkowy, zautomatyzowany moduł wygarniający ciasto z dzieży. Kierunki (prawo/lewo) oraz wysokość – na zamówienie.

Urządzenia składają się z podstawy, najazdu oraz słupa, na którego szczycie umieszczono motoreduktor napędzający koło łańcuchowe. Dzieża podnoszona jest na belce podciąganej łańcuchem umieszczonym wewnątrz słupa konstrukcyjnego. Do słupa przymocowane jest ramię obrotu odpowiednio przechylające belkę w momencie podnoszenia jej w górę.

Wywrotnice są wykonane ze stali konstrukcyjnej lub opcjonalnie ze stali nierdzewnej. Moduł wygarniacza składa się z korpusu przykręconego do belki poziomej wywrotnicy. Do korpusu przymocowany jest obrotowy zestaw listew zgarniających ciasto ze ścian dzieży. Po osiągnięciu przez kocioł odpowiedniej wysokości i wypłynięciu ciasta do leja dzielarki następuje samoczynne włączenie napędu dzieży wraz z systemem wygarniaczy. Po określonym czasie moduł powraca do pozycji wyjściowej a dzieża z wózkiem opuszczana jest do poziomu podstawy.

Standardowe dane techniczne tego urządzenia ulegają zmianie, stosownie do konkretnych potrzeb konstrukcyjnych. Wymagane zasilanie to 400V. Wszystkie nasze urządzenia są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami CE.

Model
Udźwig [kg]
Wysokość podnoszenia [cm]
Całkowita moc [kW]
Czas podnoszenia [sek]
Wymiary dł. x szer. x wys.
Waga [kg]
Uniwersalna
700
do 1900
25
1,6
100x100x320
550