2LHDM

Do czego służą transportery higieniczne?

Do czego służą transportery higieniczne?

Urządzenia i maszyny wykorzystywane w zakładach produkujących artykuły spożywcze muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa higienicznego. Żywność może mieć kontakt wyłącznie z materiałami, które nie wydzielają żadnych toksycznych czy niezdrowych substancji oraz są łatwe do utrzymania w czystości. Jednym z takich urządzeń są transportery higieniczne. Odpowiadamy w artykule, do czego one służą!

Czym są transportery higieniczne?

Transportery higieniczne to nic innego, jak urządzenia, które służą do sprawnego, a jednocześnie bezpiecznego transportu wytwarzanych w zakładzie produktów. Dzięki szybkiemu i wydajnemu działaniu znacznie przyspieszają, a także organizują procesy produkcyjne, umożliwiając wygodne przenoszenie wyrobów z jednego stanowiska obróbczego do kolejnego. W związku z tym są obowiązkowym wyposażeniem wielu zakładów produkujących przemysłowe ilości żywności.

Co więcej, przemysłowe transportery higieniczne cechują się modułową budową, dzięki czemu możesz je ustawić w dowolny sposób, by łączyły konkretne stanowiska w zakładzie. Wszystko to sprawia, że produkcja staje się wydajniejsza, a zadania operatorów ograniczają się do kontroli pracy i ustawiania parametrów urządzeń.

Jakie atuty mają nowoczesne transportery higieniczne?

Technologia wykorzystywana w nowoczesnych transporterach higienicznych przede wszystkim umożliwia bardzo prostą i intuicyjną obsługę maszyn przy pomocy dotykowego interfejsu. Ponadto transportery przemysłowe:

  • mają higieniczną konstrukcję przystosowaną do wygodnego mycia i dezynfekcji,
  • są zgodne z obowiązującymi zasadami BHP,
  • się wyposażone w specjalną obudowę, która minimalizuje gromadzenie się wody oraz bakterii,
  • nie wymagają używania narzędzi w celu rozbrajania maszyny,
  • ułatwiają zachowanie czystości i higieny w zakładzie.

Co istotne, konstrukcja naszych urządzeń została stworzona na podstawie najwyższej jakości stali kwasoodpornej 316. Dzięki temu maszyny są nie tylko wytrzymałe nawet na intensywną pracę, ale też całkowicie bezpieczne w kontaktach z żywnością.