2LHDM

Dozowanie sosów w cukiernictwie

Dozowanie sosów w cukiernictwie

Zakłady cukiernicze, które każdego dnia produkują setki tysięcy rozmaitych wyrobów, w dużej mierze polegają na zaawansowanych, nowoczesnych i wielofunkcyjnych maszynach. Dzięki nim produkcja przebiega znacznie szybciej niż w przypadku pracy manualnej, a gotowe produkty mają idealne proporcje oraz identyczny wygląd. Jednymi z niezastąpionych sprzętów w cukiernictwie są urządzenia do dozowania sosów. Sprawdźmy, jak one działają!

Urządzenia do dozowania sosów

W celu precyzyjnego i sprawnego dozowania sosów w cukiernictwie wykorzystywane są specjalne urządzenia, tzw. dozatory. Maszyny te funkcjonują za pomocą napędu pneumatycznego i są wyposażone w wiele narzędzi (takich jak igły, wylewki i przejściówki), dzięki którym dozowanie jest niezwykle precyzyjne. Dozatory dzielą sos czy też inną masę na identyczne porcje i podają je w określone miejsce.

Urządzenia dozujące do sosów wykonane są z trwałych, odpornych na korozję materiałów, takich jak stal nierdzewna oraz wytrzymałych komponentów, które umożliwiają nawet wielogodzinną, intensywną pracę. Produkcja z ich wykorzystaniem przebiega płynnie i sprawnie, a także bardzo precyzyjnie.

Atuty stosowania dozatorów

Jednym z najważniejszych zalet dozatorów jest ich dokładne działanie i dzielenie sosu na porcje o odpowiedniej masie. Ponadto urządzenia te:

  • służą do odmierzania różnych mas (sosy, owocowe nadzienia, farsze, budynie, sery),
  • umożliwiają łatwe utrzymanie higieny,
  • są całkowicie bezpieczne podczas pracy,
  • są łatwe w obsłudze.

Automatyczne maszyny dozujące umożliwiają również zachowanie czystości w zakładzie, ponieważ podają sosy w odpowiednie, zaprogramowane miejsce. Ponadto przyczyniają się do znacznego przyspieszenia i usprawnienia produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na pracę manualną, a co za tym idzie – zwiększenia jej opłacalności.