PODAJNIK TACEK

Konstrukcja podajnika oparta została o system wymiennych kaset separujących tacki. Kaseta wyposażona jest w koła ślimakowe. Poprzez obrót kół tacki są separowane przy pomocy linii śrubowej koła ślimakowego. Maszyna dodatkowo została wyposażona w automatyczny bufor tacek na przenośniku taśmowym.

Istnieje możliwość zamówienia maszyny w różnych rozmiarach, dostosowanych do wymagań produkcji.

Funkcje podajnika tacek:

– Transporter buforowy może być szybko i łatwo zdemontowany z maszyny. Konstrukcja samego transportera umożliwia w szybki sposób zdjęcie taśmy transportowej i umycie wszystkich elementów.

– Konstrukcja prowadnic umożliwia dostosowanie szerokości (200–430 mm). Zastosowany mechanizm regulacji prowadnic daje możliwość szybkiego i łatwego przestawiania szerokości. Żadna z części mechanizmu nie wystaje poza obrys podajnika tacek, nawet przy maksymalnym rozstawie. Elementy ślizgowe prowadnic mogą zostać zdemontowane do mycia.

– Układ wymiennych kaset separujących pozwala uzyskać ogromną elastyczność podawanych produktów. Kaseta montowana w maszynie na zasadzie wyjmowanej szuflady pozwala szybko przezbroić podajnik na nowy produkt. Waga kasety nie przekraczająca 16,5 kg pozwala na wymianę bez użycia specjalnych podnośników.

– Maszyna została wyposażona w automatyczny bufor tacek. System zapadki nad kasetą separującą zapobiega pojawieniu się nadmiernej ilości tacek w kasecie podającej, co w efekcie zapobiega klinowaniu się tacek pod ciężarem całego stosu.

– Maszyna dostarczana jest wraz z wózkiem transportowym do kaset (z miejscem na 2-3 kasety). Wózek umożliwia łatwy dostęp do kasety podczas procesu mycia.

Elastyczność rozwiązania:

– Modułowa konstrukcja pozwala konfigurować maszynę.

– Kaseta napędzana przez silnik serwo. Prędkość podawania tacek może być płynnie regulowana. Z panelu operatora można dostosować prędkość do tempa produkcji.

– Możliwe jest zaprogramowanie podajnika, do podawania tacek w sekwencjach.

– Brak wystających elementów mechanizmów poza obrys maszyny pozwala pracować maszynie przy ciasno obsadzonych liniach produkcyjnych. W zależności o kierunku kładzenia tacki, stojak maszyny umożliwia dostawienie do linii produkcyjnej od boku jak i od frontu. Stojak wyposażony dodatkowo w kółka jezdne umożliwia łatwe manipulowanie podajnikiem.

– Graficzny interfejs operatora pozwala na łatwiejszą obsługę.

Konstrukcja
Napięcie zasilające
Moc zainstalowana
Moc przyłączeniowa
Wymiary (wys. x szer. x gł.)
Masa
Stal nierdzewna i elementy z tworzyw sztucznych
3x400/440/480 VAC, 50/60 H
2,55 kW
ok. 0,8 kW
1400x1200x1390 mm
300 kg