Transportery przemysłowe

W naszej ofercie znajdą Państwo transportery przemysłowe różnego typu. To urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie dobrze zorganizowaną przestrzeń produkcyjną, ale też zaplecze magazynowe. Transportery przemysłowe, które stosowane są w branży spożywczej, muszą spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim przenośniki muszą być higieniczne, czyli wykonane z materiałów, które mogą mieć kontakt z żywnością. To jednak nie wszystko, ponieważ wspomniane normy higieniczne odnoszą się również do łatwości, z jaką elementy maszyn transportujących dają się utrzymać w czystości.

Decydując się na konkretny typ transportera przemysłowego, należy wziąć pod uwagę charakter określonego odcinka produkcji. Typy transporterów różnią się bowiem w zależności od tego, z jakim rodzajem produktów oraz sposobem obróbki mamy do czynienia. Istotne jest również to, czy transportery przemysłowe używane są bezpośrednio przy produkcji żywności, czy już podczas jej pakowania. Warto dodać, że rozróżniamy transportery taśmowe, wałkowe, łańcuchowe i rolkowe.

Spożywcze przenośniki taśmowe

Spożywcze przenośniki taśmowe muszą być wykonane z tworzyw, które bez szkody dla zdrowia konsumentów mogą mieć kontakt z produkowaną żywnością. Innym ważnym warunkiem, jaki muszą spełniać instalacje tego typu, jest odporność na konkretne warunki, które powstają podczas obróbki artykułów żywieniowych. Należy bowiem pamiętać, że spożywcze przenośniki taśmowe znajdują zastosowanie podczas gotowania, pasteryzacji, mrożenia oraz blanszowania, a zatem w procesach, w których urządzenia mają styczność z agresywnym środowiskiem termicznym. To sprawia, że elementy spożywczych przenośników taśmowych muszą być wykonane z tworzyw odpornych na temperatury wysokie, ale też wskazania termometrów spadające dużo poniżej zera stopni. Dla sprawności procesu produkcyjnego istotne jest również to, by przenośniki taśmowe było odpowiednio zintegrowane z innymi maszynami, by wspomnieć choćby urządzenia dozujące do sosów.

Sama konstrukcja przenośników taśmowych budowana jest z malowanej proszkowo stali węglowej, stali węglowej ocynkowanej, stali kwasoodpornej lub aluminium. To gwarancja nie tylko wytrzymałości, ale też najwyższego poziomu higieny.