2LHDM

Jak działa przecinarka do sushi?

Jak działa przecinarka do sushi?

Niegdyś dostępne jedynie w restauracjach, coraz bardziej modne w Polsce sushi, obecnie jest również sprzedawane w sklepach spożywczych, Z myślą o producentach tego wyjątkowego dania, stworzyliśmy maszynę do produkcji sushi. Zanim jednak przyjrzymy się jej budowie i konstrukcji, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym właściwie jest sushi?

Czym, czyli klasyczne danie kuchni japońskiej

Sushi jest tradycyjnym daniem japońskiej kuchni, w skład którego wchodzi gotowany ryż oraz surowe owoce morza, wodorosty nori, kawałki ryb, warzyw, grzybów, tofu, ziarna sezamowe. Tradycja tego dania sięga aż 718 roku i wiąże się ją z polami ryżowymi wzdłuż rzeki Mekong w Azji Południowo-Wschodniej. Z biegiem czasu sushi stawało się coraz bardziej popularne pod wpływem buddyzmu.

Klasyczną formą dania pozostawał sfermentowany ryż z częściowo surową, częściowo sfermentowaną rybą. Obecna forma dania pochodzi z XVIII wieku, gdy zaczęto stosować w sushi ryż marynowany w occie z dodatkiem ryb, warzyw, przypraw i sosów. Klasyczne sosy do sushi to sos sojowy, zielony japoński chrzan wasabi i marynowany imbir, służący do oczyszczenia kubków smakowych.

Jak działa maszyna do produkcji sushi?

Oferowana przez nas przecinarka do sushi pozwoli usprawnić proces powstawania tej wyjątkowej japońskiej potrawy i zwiększyć wydajność jej produkcji. Wyposażona została w dwa ostre noże tnące, jeden tnący pod kątem prostym, drugi pod kątem 45 stopni. Dokładne odmierzanie wielkości porcji co gwarantuje wejściowy enkoder.

Po przecięciu, rolki sushi wyjeżdżają na taśmie wyjściowej, gdzie są już gotowe do zapakowania. Kolejną zaletą oferowanej przez nas maszyny do sushi jest funkcjonalny, graficzny interfejs, umożliwiający zdefiniowanie odpowiednich parametrów produkcji, takich jak długości porcji czy rodzaj cięcia. Oferowana przez nas maszyna jest solidna, niezawodna i wytrzymała. Wykonana ze stali nierdzewnej i tworzyw sztucznych, osiąga prędkość do 6.5 na minutę. Jej moc przyłączeniowa wynosi około 1,7 kW.