2LHDM

Jakie powinno być podstawowe wyposażenie cukierni?

Jakie powinno być podstawowe wyposażenie cukierni?

Mało kto z nas potrafi oprzeć się przepysznie wyglądającym tortom, ciastkom i bezom, kuszącym w witrynie cukierni. Czy jednak zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak powstają pyszne wypieki? Sprawdź w naszym wpisie, jakie powinno być podstawowe wyposażenie cukierni, umożliwiające produkcję ciast i wypieków.

Do czego służą miesiarki?

Podstawą wyposażenia każdej cukierni będą miesiarki. W naszej ofercie znajdziesz miesiarki standardowe, a także modele do ciasta twardego z dzieżą stałą oraz miesiarko ubijaczki z dzieżą wyjezdną. Oferowane przez nas miesiarki mogą mieć pojemność od 60 do aż 500 litrów. Najmniejsze modele przeznaczone są do miesienia ciasta o zawartości wody minimum 40%. Ich korpusy wykonane zostały ze stali lakierowanej lub stali nierdzewnej, a ich poszczególne części, czyli dzieża, spirala, zgarniacz ciasta i druciana pokrywa ze stali kwasoodpornej, dzięki czemu nasze maszyny są mocne, wytrzymałe, odporne na korozję i mechaniczne uszkodzenia.

Ich kolejnymi zaletami są wyjątkowo cicha praca, możliwa dzięki zastosowaniu przekładni pasowych oraz łatwość obsługi, dzięki panelowi sterującemu. Panel pozwala ustawić czas miesienia na pierwszym i na drugim biegu, a także nastawić temperaturę graniczną. Nasze miesiarki wyposażone zostały w jeden dwubiegowy silnik napędu spirali i dzieży, o pożądanym zasileniu 400 V. Przełącznik na tryb manualny pozwala kontynuować pracę miesiarki w przypadku awarii systemu elektronicznego.

Dlaczego ubijaczki planetarne stanowią niezbędne wyposażenie cukierni?

Kolejnym niezbędnym wyposażeniem cukierni są ubijaczki planetarne, pozwalające na szybkie i dokładne wyrabianie ciast i połączenie różnorodnych składników. Oferowane przez nas urządzenia wyposażone zostały w panel elektroniczny, pozwalający na zapamiętanie poszczególnych ustawień roboczych. Działają w dwóch trybach:

  • automatycznym, uruchamiającym zapisane cykle pracy,
  • manualnym, w którym ręcznie wprowadza się pożądane parametry pracy.

Prędkość obrotowa narzędzia, wynosząca od 60 do 320 obrotów na minutę, o skoku co dziesięć obrotów pozostaje niezmienna w danym cyklu pracy. Urządzenie wymaga zasilania o mocy 400 V i 50 HZ. Do ubijaczki planetarnej dołączony jest automatycznie podnoszony kocioł ze stali nierdzewnej oraz trzy robocze narzędzia: rózga, płaskie mieszadło na prędkościach średnich oraz hak-spirala na prędkościach niskich, które pozwalają na szybkie i proste przygotowywanie kremów, śmietany, masy, farszów oaz ciast biszkoptowych.

Co warto wiedzieć o oblewarakach cukierniczych, smarownicach i łamaczach ogonków?

Oferowanie klientom cukierni przepysznych wypieków, takich jak pierniki, galaretki, ciasteczka czy wafle, oblanych na przykład czekoladą albo polewą czekoladową umożliwiają oblewarki cukiernicze do czekolady. Ich dodatkowe funkcje to podlewanie, dekorowanie, oblewanie z podlewaniem oraz zdmuchiwanie nadmiaru polewy. Nasze oblewarki gwarantują równomierne rozłożenie czekolady na wyrobach cukierniczych, dzięki czemu są one nie tylko pyszne, ale i atrakcyjne wizualnie! Proces ociekania wyrobów z czekolady wspomoże modułowy transporter rolkowy ze stali kwasoodpornej. Łatwy w myciu i konserwacji, umożliwia szybkie i proste regulowanie parametrów.

Do nakładania konfitury na podkład z ciasta służy z kolei łatwa w obsłudze smarownica, o zwartej, modułowej konstrukcji oraz z graficznym interfejsem. Umożliwia zapisywanie receptur, co gwarantuje większą powtarzalność procesu produkcji. Wyposażona została w specjalny dozownik działający na zasadzie pompy krzywkowej, rozprowadzający warstwę konfitury na przejeżdżający pod spodem podkład.

Tunele schładzające i młyny kulowe bez tajemnic

Żadna cukiernia nie obejdzie się również bez tuneli schładzających, stworzonych z myślą o wyrobach cukierniczych oblanych czekoladą, polewą czekoladową lub pokrytych galaretką. Dzięki tunelowi prace cukiernicze mogą być wykonywane bez zbędnego postoju. Na specjalnej taśmie umieszcza się wyroby cukiernicze, które w tunelu stygną, dzięki czemu utworzone na nich dekoracje stają się trwałe. Chłodne powietrze krąży w kanałach w zamkniętym obiegu, a sam sprzęt został wyposażony również w osłony termiczne, zabezpieczone uszczelkami. Tunele wyprodukowane zostały ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są trwałe i solidne.

Na końcu warto wspomnieć o oferowanych przez nas młynach kulowych, umożliwiających wykonanie polew, kremów, nadzienia, czekolady, mas orzechowych oraz mas wysokobiałkowych. Można dzięki niemu tworzyć modne obecnie produkty bez dodatku cukru o idealną konsystencji. Maszyny te ponadto charakteryzują się dużą wydajnością przy niewielkiej powierzchni. Działają w sposób w pełni zautomatyzowany, w ciągu dobry produkując nawet kilka ton produktu! Dolny spust masy pozwala na szybkie i skuteczne umycie sprzętu wodą. Młyny kulowe są towarem eksportowym, przeznaczonym na rynek azjatycki.