2LHDM

Jakie zalety i zastosowanie mają młyny kulowe?

Jakie zalety i zastosowanie mają młyny kulowe?

Do produkcji polew, kremów, nadzienia, czekolady, mas orzechowych oraz wysokobiałkowych służą młyny kulowe. Sprawdź, jakie są ich zalety i zastosowanie, a także jakie inne maszyny cukiernicze mamy w naszej ofercie.

Pyszna czekolada z młyna kulowego

Młyny kulowe to urządzenia, służące do produkcji czekolady, a także produktów bez dodatku cukru o dowolnym smaku i kolorze. Gwarantują idealną konsystencję oraz charakteryzują się dużą wydajnością. Zajmują jedynie jeden metr kwadratowy, a w ciągu doby są w stanie wyprodukować kilka ton produktu. W pełni zautomatyzowane młyny kulowe, są łatwe w obsłudze, dzięki intuicyjnemu panelowi sterującemu. Dolny spust masy pozwala na szybkie i skuteczne umycie sprzętu wodą i umożliwia szybką zmianę produkowanej masy.

Wyposaż swoją cukiernię w miesiarki

W każdej cukierni nie powinno zabraknąć także standardowych miesiarek oraz miesiarek do ciasta twardego z dzieżą stałą, a także miesiarko ubijaczek z dzieżą wyjezdną. Mogą mieć pojemność od sześćdziesięciu do aż pięciuset litrów i są przeznaczone są do miesienia ciasta o zawartości wody minimum 40%. Wykonane zostały ze stali lakierowanej lub stali nierdzewnej oraz ze stali kwasoodpornej, dzięki czemu są mocne, wytrzymałe, odporne na korozję i mechaniczne uszkodzenia. Charakteryzuje je cicha praca i możliwość przełączenia na tryb manualny w przypadku awarii systemu elektronicznego.

Do czego służą ubijaczki planetarne?

Ubijaczki planetarne pozwalają szybko i dokładnie wyrobić ciasta oraz połączyć różnorodne składniki. Wyposażone zostały w panel elektroniczny, pozwalający na zapamiętanie poszczególnych ustawień roboczych i działają w dwóch trybach: automatycznym oraz manualnym. Prędkość obrotowa narzędzia, wynosi od sześćdziesięciu do trzystu dwudziestu obrotów na minutę. Do każdej ubijaczki planetarnej dołączony jest automatycznie podnoszony kocioł ze stali nierdzewnej oraz trzy robocze narzędzia: rózga, płaskie mieszadło na prędkościach średnich i hak-spirala. Dzięki ubijaczkom szybko i łatwo przygotujesz kremy, śmietany, masy, farsze oraz ciasta biszkoptowe.