2LHDM

Na co zwracać uwagę przy wyborze miesiarki do ciasta twardego?

Na co zwracać uwagę przy wyborze miesiarki do ciasta twardego?

Prowadzenie gastronomii, nawet małej restauracji oparte jest na przygotowywaniu potraw, które oparte są na różnego rodzaju ciastach. Bez względu na to, czy potrzebne jest przygotowanie ciasta wytrawnego, czy pod słodkie wypieki z całą pewnością pomocna okaże się miesiarka. A co w przypadku ciasta twardego? Jakie wtedy urządzenie do wyrabiania ciasta wybrać? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jak działają miesiarki do ciast twardych?

Urządzenia do wyrabiania ciast twardych mają za zadanie doprowadzić wyrabiany wyrób do idealnej konsystencji nie tylko w krótkim czasie, ale również bez generowania hałasu. Dobrym pomysłem są modele dwubiegowe z rewersem o wzmocnionym silniku i spirali oraz zwiększoną liczbą pasków napędu, przez co można przy ich pomocy wykonać ciasta ciężkie o małej zawartości wody (nieprzekraczającej 40%). Miesiarki te są niezastąpione w przypadku pizzerii, piekarni, czy pierogarni.

Jak wybrać odpowiednie miesiarki do ciasta twardego?

Wybierając miesiarki do ciasta twardego, należy spojrzeć na moc urządzeń, pojemność pod względem wagi ciasta czy też ich mocy. Miesiarki do ciężkiego ciasta charakteryzują się sporą wagą sięgającą 770 kg, a nawet 805 kg. Moc przekłada się na precyzję wyrabiania ciasta, również, jeśli chodzi o mieszanie różnych składników. Dobrym wyborem będą również miesiarki kątowe, które pozwala na jednorodne wyrobienie ciasta, jednocześnie gwarantując jego optymalne spulchnienie i napowietrzenie. W niektórych modelach zamieszczony falownik pozwala na regulację obrotów mieszadła, by dostosować prędkość urządzenia do danego typu ciasta.

Specjalnym rodzajem miesiarek są modele spiralne z dzieżą stałą wykonaną z praktycznie niezniszczalnej stali kwasoodpornej. Mimo niespotykanie masywnej budowie są to ciche urządzenia, dlatego chętnie wykorzystuje się je w restauracjach, zwłaszcza że dostępne są one w dwóch średnicach 75 cm i 86 cm. Z całą pewnością chcąc zapewnić sprawną realizację zamówień, dobrze jest postawić na miesiarki spiralne, które stworzone są z myślą o piekarniach i cukierniach do przygotowywania ciast drożdżowych.