Spawanie MIG i TIG

kontrola skrzynki rozdzielczej

Naszym klientom oferujemy spawanie MIG i TIG, które są podstawą łączenia materiałów. Nasi fachowcy zajmują się obiema technikami i dobierają metodę do konkretnego przypadku, a przede wszystkim materiałów, z których wykonano konkretną część. Dysponujemy szerokim doświadczeniem oraz doskonale wyposażonym zapleczem technicznym, które umożliwia nam sprawne i precyzyjne działanie. Warto dodać, że oprócz spawania MIG i TIG, zapewniamy też inne zabiegi wymagające specjalistycznych kwalifikacji i niezawodnego sprzętu. Pośród nich należy wspomnieć usługi frezowania CNC, które również znajdą Państwo w naszej ofercie. Zapewniamy też profesjonalne doradztwo oraz branżowe wskazówki, które mogą okazać się niezbędne w obsługiwanych przez Państwa sektorach.

Spawanie MIG i TIG – zastosowanie oraz różnice

Spawanie MIG i TIG to techniki wykorzystujące działanie łuku elektrycznego. W metodzie MIG łuk wytwarzany jest między topliwą elektrodą oraz materiałem, który jest spawany. Warto podkreślić, że w wypadku spawania metodą MIG proces odbywa się pod osłoną gazu chemicznie obojętnego. Najczęściej w tym celu stosowany jest hel lub argon. Spawanie metodą TIG również odbywa się w środowisku gazowym obojętnym, ale elektroda używana w procesie jest nietopliwa i wykonana jest z wolframu.

Spawanie metodą TIG pozwala uzyskać czystą, pozbawioną zanieczyszczeń spoinę wysokiej jakości. Wspomniana technika używana jest przy łączeniu elementów o niewielkiej grubości, sprawdza się zatem przy spawaniu cienkich arkuszy blach oraz cienkościennych rur. Spawanie metodą TIG zdaje egzamin przy łączeniu elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, ale też miedzi, tytanu oraz aluminium.

Spawanie metodą MIG sprawdza się natomiast przy łączeniu grubszych elementów i w tym zakresie jest praktycznie bezkonkurencyjne. Wielką zaletą metody MIG jest bowiem fakt, że nie wymaga podgrzewania większych partii łączonych ze sobą komponentów, co znacząco usprawnia i przyspiesza pracę. Warto również dodać, że komponenty niezbędna do spawania tą metodą są tańsze oraz łatwiej dostępne, natomiast efekty prac wykonanych techniką MIG uchodzą za trwalsze oraz bardziej stabilne.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nie wahaj się nawiązać z nami kontakt