Naszym klientom oferujemy spawanie MIG i TIG, które są podstawą łączenia materiałów. Nasi fachowcy zajmują się obiema technikami i dobierają metodę do konkretnego przypadku, a przede wszystkim materiałów, z których wykonano konkretną część. Dysponujemy szerokim doświadczeniem oraz doskonale wyposażonym zapleczem technicznym, które umożliwia nam sprawne i precyzyjne działanie. Warto dodać, że oprócz spawania MIG i TIG, zapewniamy też inne zabiegi wymagające specjalistycznych kwalifikacji i niezawodnego sprzętu. Pośród nich należy wspomnieć usługi frezowania CNC, które również znajdą Państwo w naszej ofercie. Zapewniamy też profesjonalne doradztwo oraz branżowe wskazówki, które mogą okazać się niezbędne w obsługiwanych przez Państwa sektorach.
Spawanie MIG i TIG to techniki wykorzystujące działanie łuku elektrycznego. W metodzie MIG łuk wytwarzany jest między topliwą elektrodą oraz materiałem, który jest spawany. Warto podkreślić, że w wypadku spawania metodą MIG proces odbywa się pod osłoną gazu chemicznie obojętnego. Najczęściej w tym celu stosowany jest hel lub argon. Spawanie metodą TIG również odbywa się w środowisku gazowym obojętnym, ale elektroda używana w procesie jest nietopliwa i wykonana jest z wolframu.
Spawanie metodą TIG pozwala uzyskać czystą, pozbawioną zanieczyszczeń spoinę wysokiej jakości. Wspomniana technika używana jest przy łączeniu elementów o niewielkiej grubości, sprawdza się zatem przy spawaniu cienkich arkuszy blach oraz cienkościennych rur. Spawanie metodą TIG zdaje egzamin przy łączeniu elementów wykonanych ze stali nierdzewnej, ale też miedzi, tytanu oraz aluminium.
Spawanie metodą MIG sprawdza się natomiast przy łączeniu grubszych elementów i w tym zakresie jest praktycznie bezkonkurencyjne. Wielką zaletą metody MIG jest bowiem fakt, że nie wymaga podgrzewania większych partii łączonych ze sobą komponentów, co znacząco usprawnia i przyspiesza pracę. Warto również dodać, że komponenty niezbędna do spawania tą metodą są tańsze oraz łatwiej dostępne, natomiast efekty prac wykonanych techniką MIG uchodzą za trwalsze oraz bardziej stabilne.
Dzięki spawaniu metodą TIG można uzyskać czystą spoinę bardzo wysokiej jakości, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. Z techniki korzysta się najczęściej podczas łączenia niewielkiej grubości elementów. Co za tym idzie technikę wykorzystuje się przy spawaniu cienkich arkuszy blach oraz cienkościennych rur. Spawanie tą metodą sprawdza się w szczególności przy łączeniu elementów ze stali nierdzewnej, aluminium, tytanu oraz miedzi. Elektrody, których używa się w procesie są wykonane z wolframu, dzięki czemu nie topią się.
Z kolei w przypadku spawania przy użyciu metody MIG można bez problemu połączyć ze sobą grubsze elementy. Technika ta jest w tym obszarze najlepszym i najkorzystniejszym wyborem. Łuk, który powstaje podczas spawania wytwarza się pomiędzy materiałem, a topliwą elektrodą. Cały proces przebiega pod osłoną gazu. Zazwyczaj jest to argon bądź hel.
Do zalet spawania metodą MIG można zaliczyć niewątpliwie zaliczyć fakt podczas procesu nie zachodzi konieczność podgrzewania większych partii elementów, które mają zostać połączone. Dzięki temu czynności przebiegają szybko i sprawnie.
Kolejnym atutem spawania przy użyciu metody MIG jest łatwa dostępność komponentów oraz ich niewielka cena. Dodatkowo efekty, które uzyskuje się dzięki zastosowaniu techniki uważa się za bardzo trwałe oraz stabilne.
2LHDM sp. z o.o. sp. k.
ul. Logistyczna 4
63-006 Śródka
NIP: PL7831813063